Centrala alarma efractie Hibrida AX PRO Wireless, 96 zone radio, 16 zone cablate, 3G/4G, TCP/IP, Wi-Fi - HIKVISION

- Producator: Hikvision Alarma
- Model: Centrala AX PRO,96 z radio,16 z fir,3G/4G,TCP/IP,Wi-Fi,HIKVISION
| Alarma | |
| Centrala Nr. Zone | 16Fir/96Wireless |
| Nr. Maxim Zone | 16Fir/96Wireless |
| Centrala Partitii | 16 Partitii |
| GSM/SMS/GPRS/IP | WI-FI/IP/GSM/SMS/GPRS/FOTO |
Centrală Alarmă Hikvision AX PRO - 96 Zone
AX PRO Hikvision este o centrală de generație nouă, ideală pentru scenarii diverse: piețe, magazine, case, fabrici, depozite și birouri. Dispune de protocoalele inovatoare Tri-X și Cam-X, asigurând o distanță mare de transmisie RF și o comunicare bidirecțională securizată.
Sistemul oferă conectivitate completă prin Wi-Fi, TCP/IP și 3G/4G (Dual SIM) și este compatibil cu ecosistemul Hikvision (Hik-Connect, Hik-ProConnect, IVMS4200), permițând configurarea rapidă prin Web, Mobil sau Cloud precum si interconectarea in aceeasi aplicatie cu Sistemele de Supraveghere Video, Videointerfonie si Control Acces de la Hikvision.
Capacitate & Conectivitate
Gestionare Dispozitive
- Senzori Wireless: Max. 96 (din care 48 PIRCAM).
- Sirene: 6 sirene (3 interne + 3 externe).
- Control: 48 telecomenzi, 8 tastaturi/cititoare card.
- Extensie: Suportă până la 4 Repetoare semnal.
- Partiții: 16 arii de securitate.
Comunicare & Utilizatori
- Rețea Mobilă: 3G/4G DUAL SIM (Micro).
- Internet: 3G/4G, Wi-Fi (2.4G) și port LAN (TCP/IP).
- Utilizatori: Total 48 (46 utilizatori + 1 instalator + 1 admin).
- Securitate: Criptare AES-128
- Dispecerat: SIA DC09 (Contact ID, SIA nivel 2), ISUP, ISAPI.
Funcții Avansate & Software
Notificări & Video
Verificare vizuală instantanee a alarmelor:
- Clipuri video la alarmare trimise pe Email sau APP.
- Vizualizare Live prin Hik-Connect.
- Alarmare prin mesaje (SMS/Notificări) sau apel telefonic.
- Verificare video și control de la distanță camere.
Fiabilitate & Aplicații
Autonomie extinsă + Log-uri +
- Autonomie 36 Ore: Suportă acumulator 12V 7Ah.
- Memorie evenimente: 5000 de log-uri.
- Compatibil: Hik-Connect, Hik-ProConnect, Web Portal.
- Integrare ARC: Hik-IP Receiver & Pro (Sur-Gard & Ademco 685).
Specificații Tehnice
| Parametru | Detalii Tehnice |
|---|---|
| Model | AX PRO Hikvision |
| Frecvență | 868MHz (128 AES Encryption) |
| Nr. zone Fir/wireless | 16 pe Fir / 96 (48 senzori PIR+Cameră) Wireless (in total) |
| Conexiuni Rețea | Wi-Fi (2.4 G), LAN, 3G/4G DUAL SIM |
| Nr. Partiții | 16 |
| Utilizatori | 46 utilizatori, 1 instalator, 1 administrator |
| Dispecerizare | SIA DC09, ISUP, ISAPI (SDK), Hik-IP Receiver |
| Alimentare | 110 ~ 240 V, 50/60Hz |
| Acumulator Backup | Suportă 12V 7Ah (autonomie până la 36 ore) |
| Memorare Log-uri | 5000 |
| Temperatura de operare | -10°C la +40°C |
| Dimensiuni | 261 x 199 x 86.4 mm |
Caracteristici Cheie:
Performanță și Siguranță:
| Valoare+TVA | Discount |
|---|---|
| >500RON | 1% |
| >1000RON | 2% |
| >1500RON | 3% |
| >2000RON | 4% |
| >3000RON | 5% |
| >8000RON | 10%VIP |
Dacă aveți un proiect complex sau ați găsit un preț mai mic în altă parte, contactați-ne. Suntem pregătiți să vă oferim cel mai bun suport și prețuri si mai bune!
contact@ssc.ro / 0721.378.065 SUNĂ ACUM: 0721.378.065In general, produsele de pe acest site sunt in stoc.
In mod exceptional, exista posibilitatea ca anumite produse sa nu mai fie in stoc, situatie in care, in cel mai scurt timp, va vom oferta echipamente similare (echivalente sau superioare calitativ, la un pret cat mai mic posibil), asteptand decizia Dumneavoastra (acceptare oferta sau anulare comanda).
Daca nu gasim produs echivalent, va vom anunta imediat, astfel incat sa puteti sa comandati produsul in alta parte.
Se accepta returnarea produsului in termen de 14 zile de la achizitie.
⚠️ Important: In colet va rugam sa treceti contul IBAN in care doriti returnarea banilor. Produsul trebuie returnat in starea in care a fost trimis (Nou), fara urme de zgarieturi si in stare perfecta de functionare, preferabil in ambalajul original.
Adresa de returnare:
Security Service & Communications SRL
Str. Mihail Cioranu nr 4, bl. 68, apt. 25, sector 5, Bucuresti
Cod Poștal: 050751 | Tel: 0721.378.065
*Costurile de transport (trimitere si returnare) vor fi suportate de catre client.
















































